VAPORASE SI BARCUTE DE AGREMENT

Forum al pasionatilor de vaporase si barcute pentru plimbari de agrement

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiţi | 

Curatirea unui lac.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
DavidMuller

Reputatie : 1
Data de inscriere : 23/10/2011

MesajSubiect: Curatirea unui lac.   Dum 23 Oct 2011 - 2:50

Dupa ce in Germania am locuit pe malul unui lac, m-am intors in tara unde am vrut sa fac acelasi lucru, dar am constatat ca nu exista nici un lac pe care pot locuii. In regie proprie, daca as vrea sa incerc curatirea unui lac din Bucuresti, la ce costuri m-ar duce toata operatiunea, cat timp ar dura si de ce acte as avea nevoie in Romania?

Specific ca totul il voi face cu fonduri proprii pentur a nu aparea discutii, dar as vrea sa stiu la cati bani se ridica o asemenea operatiune a unui lac in stilul Lacului Tei?

Primaria permite efectuarea de activitati de agrement pe Lacul Tei, sau plimbarile cu ambarcatiuni prostii (O salupa de mici dimensiuni Crownline) ?
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
malun

Reputatie : 0
Data de inscriere : 01/05/2011

MesajSubiect: Re: Curatirea unui lac.   Dum 23 Oct 2011 - 10:31

Din cate stiu, trebuie aprobare de la primaria de la care apartine lacul si apoi luat legatura cu o firma de salubrizare.
Sus In jos
Borack

Data de inscriere : 29/04/2011

MesajSubiect: Re: Curatirea unui lac.   Dum 23 Oct 2011 - 10:37

DavidMuller a scris:
Dupa ce in Germania am locuit pe malul unui lac, m-am intors in tara unde am vrut sa fac acelasi lucru, dar am constatat ca nu exista nici un lac pe care pot locuii. In regie proprie, daca as vrea sa incerc curatirea unui lac din Bucuresti, la ce costuri m-ar duce toata operatiunea, cat timp ar dura si de ce acte as avea nevoie in Romania?

Specific ca totul il voi face cu fonduri proprii pentur a nu aparea discutii, dar as vrea sa stiu la cati bani se ridica o asemenea operatiune a unui lac in stilul Lacului Tei?

Primaria permite efectuarea de activitati de agrement pe Lacul Tei, sau plimbarile cu ambarcatiuni prostii (O salupa de mici dimensiuni Crownline) ?

Eu zic ca o informatie mai sigura se poate obtne de la ALPAB. Aici sunt adrese de e-mail, nr. de telefon si adresa unde se afla locatia.
http://www.alpab.ro/contact
Sus In jos
Motorrr

Data de inscriere : 01/05/2011

MesajSubiect: Re: Curatirea unui lac.   Dum 23 Oct 2011 - 11:07

Lacul Tei este concesionat pentru 29 de ani. Aici este adresa firmei care a luat in concesiune luciul apei: http://www.fishfresh.ro/ si date de contact: http://www.fishfresh.ro/contact/
Sus In jos
DavidMuller

Reputatie : 1
Data de inscriere : 23/10/2011

MesajSubiect: Re: Curatirea unui lac.   Lun 24 Oct 2011 - 11:18

Nu este vorba de Lacul Tei. Am zis in stilul lacului Tei. Multumesc mult pentru link-uri dar se lucreaza ca in Romania inca... ma asteptam sa vina cu solutii gen dragare, grupuri de oxigenare, ei imi dau solutii cu plasa trasa de la un capat la celalt, rezidurile ramanand in plase... asta cred ca s-ar face si cu o barca cu vasle intr-o tara civilizata si cu simt de raspundere... O sa mai caut ceva solutii in afara...
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Curatirea unui lac.   

Sus In jos

Curatirea unui lac.
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Amintirile unui mecanic de locomotivă
» Cele mai lungi trenuri de călători care au circulat vreodată în Romînia